Info: Jake Collins

Jakiś czas temu zaproszono mnie do narysowania kilku stron komiksu w duchu filmów klasy B lat '80. Całość została napisana przez Jarka Polara, a zilustrowana przez wielu rysowników, co zaowocowało historią na kształt komiksów made by Juesej.
Fabuła prezentuje się następująco: W noc Halloween na indiańskim cmentarzu w Arizonie, zostaje przeprowadzony tajny eksperyment wojskowy, mający na celu otwarcie bramy do innego wymiaru. Przejście okazuje się wejściem do piekieł, a świat zostaje zaatkowany przez hordy koszmarnych stworzeń. Stara indiańska przepowiednia głosi, że tylko wybraniec może zatrzymać nadchodzącą apokalipsę. Okazuje się nim Jake Collins - pijak i życiowy nieudacznik. Czy Jake podoła swojemu przeznaczeniu i ocali świat?

A oto, co ma do powiedzienia o całej historii autor scenariusza:

Jake Collins to opowieść o człowieku, którego życie cechuje nieustanne pasmo porażek. Tytułowy bohater traci pracę, zostawia go żona, a swoje żale i frustracje wyładowuje pijąc w barze. Pewnego dnia jednak, Jake'owi przychodzi zmierzyć się z czymś większym niż jego dotychczasowe życie, a w jego rękach znajdą się losy całego świata. W tym momencie główny bohater musi podjąć decyzję - czy zostaje w miejscu w którym jest, czy przyjmuje wyzwanie rzucone mu przez los. I tu właśnie zaczyna się akcja komiksu.
Idea stworzenia Jake'a w zasadzie zrodziła się z filmu. Swoją inspirację czerpałem z klasyki horroru min. Phantasm czy Armia Ciemności.
Do tej pory w pracach nad komiksem wzięło udział 9-ciu rysowników z całej Polski, prezentując wiele różnych stylów.
Czy Jake Collins jest komiksem godnym uwagi? Przekonajcie się sami.

Całość będziecie mogli przeczytać już niedługo, online i do tego za free.
A na koniec dwa kadry + szkice ze spłodzonych przeze mnie stron "Jake'a".
Enjoy!

PS. Głupi blogger zmniejsza jpgi, więc żeby obczaić obrazki 1:1 - prawy przycisk > otwórz w nowej karcie/oknie)


Komentarze

fajne info. czekam na komiks.

Popularne posty